Jaké hry jsme vyvinuli?

Jaké hry jsme vyvinuli?


Věříme, že Kostka si najde uživatele z mnoha různých skupin uživatelů – dokonce i lidí, kteří hry normálně nehrají. Vytvořili jsme hlavolamy a hry všech obtížností – od nejtěžších po úplně jednoduché.

Máme dokonce i hry pro více hráčů, samozřejmě na více Kostkách.

Hry a hlavolamy pro Kostku zatím vymýšlíme s tím, že se učíme a odhalujeme její skutečný potenciál.

Číst dále

iStock_000003114411XSmall2_orez
Další

Rozhodně to ale nechceme přehnat s obtížností a věříme, že Kostku si oblíbí více lidí, pokud bude poskytovat zábavu pro všechny – jak milovníky tuhých hlavolamů, tak občasné hráče odpočinkových her. Kostka proto obsahuje i několik aplikací, které v sobě nemají žádnou výzvu, ale slouží k tomu, aby se uživatel naučil Kostku používat a seznámil se s jejím chováním, a to bez spěchu, stresu nebo obav z neúspěchu.


Odpočinkové hry

The Cube Snake

Cube Snake

Hada jste už pravděpodobně někdy hráli. Na Kostce je ale trochu odlišný. Modrý had se plazí po povrchu Kostky a jako v původní verzi musí baštit červená jablka, přičemž nesmí kousnout sám do sebe. Ovládání je ale jiné: ťuknutím na Kostku pošlete hada směrem k zemi. Otáčejte Kostkou a ťukejte na ni tak, aby had snědl co nejvíce jablek.

Gomoku

Tuhle hru také není třeba představovat. Pokud vám název Gomoku nic neříká, vězte, že jde o piškvorky. Jediný podstatný rozdíl na Kostce je v tom, že herní plocha je krychlová a “pět polí vedle sebe” nemusí (a ani nemůže) být na jedné straně Kostky. Ano, je to matoucí, ale díky tomu máte z relativně známé hry úplně jiný pocit.

Dropper Game

Tahle hra už je trošku náročnější. Na povrchu jsou promíchané červené a modré tečky. Některá místa jsou prázdná (nesvítí). Vaším úkolem je přemístit tečky tak, aby byly jen modré vedle modrých a naopak. Pohybovat s tečkami můžete na vrchní straně. Stačí Kostku mírně nahnout směrem, kterým chcete tečky posunout a pak do ní jen ťuknout. Tečky se posunou o jedno místo, pokud je prázdné. Když Kostku nakloníte, slabší světýlka vám prozradí, které tečky se po ťuknutí pohnou a kam.

Cuberis

Tetris na Kostce? Přesně tak. Na Kostce se objevují dílky, jaké známe z Tetris. Dílkem je možno pohybovat otáčením Kostkou. Sidetap (ťuknutí ze strany) dílek otočí a Gravitap (ťuknutí svrchu) jej upevní na současné pozici, kde už zůstane. Když se vám podaří zaplnit jednu celou stranu, vyprázdní se. Pokračujte, dokud můžete pohybovat dílky nebo se má další dílek kde objevit.

Cube Hardcore

Těžké a pro více hráčů

Sliding Cube

Krásný příklad náročného hlavolamu. Představte si Rubikovu kostku s dvěma až šesti barvami, které jsou tvořeny svítivostí a barvou diod. Vaším cílem je mít na každé straně Kostky světla stejné barvy. Ťukněte na sloupec kostky, kterým chcete otočit. Pak otáčejte Kostkou a všimněte si, že vámi vybraný sloupec se jako jediný hýbe. Nebojte se, Rubik nás nezažaluje, na jeho kostce jsou totiž barvy na hranách a rozích pevně spojeny se svými sousedy na jiných stranách kostky. Jen se inspirujeme.

Rotation Cube

Opět se jedná o variaci na Rubika, kterou bychom s mechanickým objektem nemohli realizovat. Zadání hlavolamu je stejné, jako u Rubikovy kostky, jen se řeší jinak. Ťuknutím na vršek Kostky se celá matice 3×3 diod otočí o 90° doleva. Ťukáním na strany se celý pás 4 stran posune o jednu pozici okolo Kostky proti směru ťuknutí. Představte si, že pohybujete celým obvodem Kostky najednou. Když to vidíte, nepůsobí to tak složitě.

Multiplayer Connect

Hra pro více hráčů. Potřebujete tedy dvě Kostky. Hráči se střídají v tazích, v nichž se snaží propojit dva protilehlé body na Kostce. Hra se hraje s pomocí Hotspotu – ten bod, který je na Kostce nejvýše, svítí nejvíce – funguje podobně jako kurzor. Ťuknutím umístíte “kámen”, tedy světlo vaší barvy. Protivník v následujícím tahu nesmí hrát vedle vámi umístěného “kamene”. Ten, kdo jako první spojí dva protilehlé body, vyhrál.

Jen tak pro legraci

Audiovizuální demo

Cube Just For Fun

Jedná se o úplně pasivní aplikaci, která hraje hudbu a bliká všemi diodami. Jejím smyslem je ukázat, co Kostka umí v oblasti zvuků a barev.

Interaktivní demo

V téhle aplikaci už jsou skryté drobné výzvy. Hlavním účelem je ale ukázat uživateli základní typy interakce, bez nutnosti se o něco snažit. Prostě si jen hrajete a zkoušíte. Pohybujete Hotspotem – nejvrchnějším bodem na Kostce – po povrchu a za sebou zanecháváte stopu ztmavlých diod. Překračujete hrany, ťukáte na strany a Kostka na vše reaguje. Nechceme, aby zde hráč napínal mozek, ale aby si v klidu prozkoumal možnosti Kostky – demo je tedy určeno především pro lidi, kteří Kostku drží v ruce poprvé.

Kreslení na Kostku

Jak název naznačuje, v této aplikaci dáváme uživateli možnost se umělecky vyjádřit. S použitím Hotspotu a ťukáním na Kostku si ji můžete pomalovat, neboli rozsvítit jakoukoli kombinaci barev a svítivosti diod. Uživatel může objevovat skryté vzory – pokud je vytvoří na povrchu Kostky, tato ho odmění zvukem nebo blikáním.

Hry pro miminka

Tohle není regulérní herní kategorie, ale směr vývoje, který zvažujeme. Proč? Víme, že nemluvňata na Kostku reagují, takže uvažujeme o nějakých extrémně jednoduchých hrách právě pro ně: Na povrchu Kostky svítí jedna dioda. Když ťukneme na stejnou stranu, Kostka zabliká a zahraje jednoduchou melodii. Motorické schopnosti si potřebují procvičit především nemluvňata.

Zpět
Správa