Osobní doprava

iStock_000010804973Small-wp

Osobní doprava

V momentě, kdy do svého vozidla namontujete jednotku Vetronics a připojíte je ke službě Webdispečink, jej budete mít plně pod kontrolou. Kromě telematických dat o poloze a stavu vozidla dokážeme zvýšit i jeho bezpečnost – například nutností identifikace řidiče nebo detekcí odtahu.

Umíme identifikovat řidiče, automaticky vytvářet knihy jízd nebo snadno rozlišovat služební a soukromé jízdy.

Pokud ve vozidle máte navigaci, budete do ní schopni s pomocí služby Webdispečink nahrávat změny tras nebo komunikovat s řidičem – zprávy od vás se objeví na obrazovce navigace.

Číst dále

Další

Poskytované služby pro osobní vozidla

Poloha vozidla

Samozřejmou funkcí je záznam polohy a rychlosti vozidla. Tato data jsou zpracovávána a archivována pro budoucí použití – můžete si je tedy kdykoliv nechat zobrazit a rekapitulovat.

Kniha jízd

S pomocí těchto dat je možná například automatizovaná tvorba knihy jízd, která má všechny zákonem vyžadované náležitosti. Kromě toho, že knihu jízd získáte prakticky bez práce, nemůžete v ní chybovat nebo uvést nesprávná data – nedochází k přepisování žádných informací z papíru do počítače.

Identifikace řidiče

Díky možnosti identifikovat řidiče prostřednictvím čipů Dallas nebo RFID a možnosti snadno rozlišit jízdy na služební a soukromé se tvorba knihy jízd stane hračkou i ve složitém prostředí.


Styl jízdy řidiče

Z dat o poloze a rychlosti vozidla lze vyčíst i další zajímavý ukazatel: styl jízdy jednotlivých řidičů. Nedodržení povolené rychlosti, nebezpečné brzdění, nebezpečné projetí zatáčky, agresivní rozjezd nebo neplynulá jízda, to vše jsou chyby řidiče, které ohrožují nebo nepřiměřeně opotřebovávají vozidlo. Dokážeme je identifikovat a upozornit Vás na ně.

Napojení na sběrnici CAN/OBD

Připojení na CAN/OBD, tedy sběrnici diagnostiky vozidla, vám umožní vidět online veškré závady, které detekuje palubní počítač vozidla. Díky tomu budete moci pružněji regovat na poruchy. Sběrnice CAN/OBD rovněž sleduje provozní údaje vozidla, jako je stav tachometru nebo zásoba pohonných hmot.

Napojení na navigaci

Jednotku je rovněž možno propojit s navigací a sledovat její stav online. Pomocí GSM sítě je možno navigaci předat změnu cíle. Stejně tak je možné i obousměrně komunikovat s řidičem prostřednictvím krátkých textových zpráv s využitím displeje navigace. Podporovanými navigacemi jsou GARMIN a DYNAVIX.


Alarm

Alarm vozidla je další zajímavou periferií, ke které je možno Vetronics připojit. Jednotka informaci o spuštění alarmu vozidla pošle do služby Webdispečink, následně vás může varovat SMSkou, zobrazit polohu vozidla, zjistit zda je v pohybu a podobně. Jednotka sama je schopna vyvolat alarmovou událost například při neoprávněné manipulaci s vozem, při opuštění určitého zadaného místa, při stisku tlačítka atd.


Pokud máte o naši spolehlivou a oblíbenou jednotku zájem, neváhejte prosím kontaktovat naše obchodní oddělení, kde vám rádi zodpovíme jakékoli další dotazy.

Zpět
Správa