Jak to funguje?

Jak to funguje?

Rubik´s Futuro Cube je chytré zařízení, plné šikovně použitých senzorů, díky kterým reaguje na pohyb, gravitaci, klepání a rozpoznává gesta. Komunikuje pomocí barevných 3×3 LED diod, zvuků, hudby či hlasu, který je přehráván kvalitním zvukovým procesorem.

Kostka je kombinací hi-tech technologie a inovativního designu.

Kostka je plná senzorů, které hlavnímu procesoru neustále posílají velké množství dat. V následujícím seznamu najdete příklady toho, co Rubik´s Futuro Cube v tuto chvíli dokáže.

Číst dále

futurocube_hw
Další

Detekce gravitace

Tuto informaci používáme pro funkce Gravitap a Rotoselect, ale dá se využít na celou řadu dalších věcí. Znáte hada? Myslíme samozřejmě hru. Představte si, že ji hrajete na Rubik´s Futuro Cube – kdykoli kostkou otočíte, had změní směr.

Rozpoznávání pohybu

Kostka sleduje vaše pohyby a rozpoznává v nich gesta, která používá jako informační vstup. Tuto vlastnost je možno použít v medicíně pro diagnózu motorických poruch, jako je dyspraxie. Gesto pro reset je krásným příkladem využití rozpoznávání pohybu.

Detekce klepání

Akcelerometr uvnitř kostky rozpozná, když do ní klepnete. Pozná také, do které konkrétní strany jste klepli a zda je tato strana vrchní, spodní nebo zda se jedná o jednu z bočních stran. To nám dává 9 různých klepnutí, která je kostka schopna rozpoznat absolutně nebo relativně. Relativní klepnutí rozpozná pouze tři směry – shora, zdola a ze strany (kterékoli).


Barevné diody

Všechny strany kostky na sobě mají 3×3 barevné LED diody. Každá z těchto diod může tedy svítit různými barvami při různých intenzitách, což nám dává nepřeberné množství barevných možností pro tvorbu her.

Zvuk

Rubik´s Futuro Cube dokáže přehrávat zvuky, protože nechat uživatele bez nápovědy přemýšlet nad tím, jak některé hlavolamy vyřešit, by bylo příliš kruté. Dělali jsme to tak s jejím předchůdcem , který byl určen pro šifrovací hru Bedna 2009. V současné generaci kostky se při výběru hry s pomocí Rotoselect v hlavním menu přehrávají krátké zvukové soubory, popisující zvolenou hru. Hlasem také předáváme informace, jak hru hrát, skóre nebo zpětnou vazbu během hraní.

Zpět
Správa