Three WMS4 sensors

Osobní pohybový senzor

Je stále s vámi, aby zaznamenával vaši pohybovou aktivitu. Zařízení, které má několik zajímavých využití, přestože je stále ve vývoji.

Pod kapotou

O co vlastně jde?


Náš osobní pohybový senzor umožňuje měření a záznam pohybu. Jeho použití je jednoduché, stačí jej připevnit ke sledovanému objektu: například ve formě náramku jej lze použít ke sledování pohybů ruky.


Obsahuje 3D akcelerometr, 3D gyroskop a 3D kompas. Dokáže bezdrátově komunikovat jak s jinými senzory, tak s počítačem.

Jedná se o inerciální pohybovou jednotku (IMU), tedy senzor měřící vlastní zrychlení a rotaci z nichž následně počítá změnu polohy. Výhodou tohoto přístupu je naprostá nezávislost na okolí. Nepotřebuje žádné majáky či satelity, funguje vždy a všude.

Číst dále

band4
Další
Phill with a headband

Diagnostika závratí


Ve spolupráci s doc. MUDr. Jaroslavem Jeřábkem, CSc. z Neuro-otologického centra UK a nemocnice Motol připravujeme jedinečnou diagnostickou pomůcku. Jde o „čelenku“ ukazující přesnost provedení Sémontova nebo Epleyho manévru.


Benigní paroxysmální polohové vertigo je neurologické onemocnění, které je nejčastější příčinou závratí.

Čelenka spolupracuje s počítačem, na jehož obrazovce jsou průběžně zobrazovány informace o prováděném manévru. Velké odchylky od referenční trajektorie jsou oznámeny výstražným zvukem.

Číst dále

Další

Podpora rehabilitace


Podíleli jsme se na studii o rehabilitaci pacientů po mozkové příhodě, na které jsme spolupracovali s Klinikou rehabilitačního lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity. Studie byla zaměřena na pacienty s poškozenou hybností horní končetiny.

Studie porovnávala aktivitu postižené a nepostižené končetiny na základě tří různých kritérií.

Cílem studie bylo porovnat aktivitu postižené a nepostižené končetiny. Pro záznam aktivity jednoho pacienta byly použity tři senzory. Dva ve formě náramku a jeden připevňovaný na opasek. Vyvinutý systém je schopen automaticky rozpoznat, zda zjištěná aktivita je důsledkem používání rukou, nebo pohybem celého těla, jako je chůze, či jízda autem.

Číst dále

Rehabilitation – Illustrative photo
Další
Data Visualization

Detekce epileptických záchvatů


Epileptické záchvaty se objevují zejména u dětí, přichází náhle a nečekaně. Námi vyvíjený systém slouží k detekci záchvatů a následnému vyhlášení poplachu. Naším prvním cílem je vyvinout zařízení zachycující záchvaty vznikající během spánku.

Pracujeme na detektoru záchvatů vhodném pro použití v nemocnicích i v domácí péči.

Systém je v současné době ve fázi vývoje.
Na obrázku vlevo je zachycena vizualizace mezivýsledků jednoho z našich detekčních algoritmů.

Další

Technologie pro váš výzkum


Zaujal vás náš senzor a chtěli byste ho využít ve vlastním projektu? Kontaktujte nás! Vytvořili jsme celou řadu programů pro zpracování a vyhodnocení dat z našich senzorů. Možná máme zkušenosti z oblasti vašeho výzkumu nebo již dokonce řešení, které vám bude vyhovovat. Zajímá nás k čemu chcete náš senzor využít i možnost spolupráce s vámi.


Přemýšlejte o tom, zda vám naše senzory mohou poskytnout surová data pro váš vlastní projekt.

Technickou specifikaci naleznete v letáku.

WMS4 Printed Circuit Board
Další
Engineer's Cup

Podpora a soubory ke stažení


V sekci pro stahování najdete technické specifikace, dokumentaci, podpůrné aplikace a nové verze firmware. Detailní postup práce se senzory naleznete v manuálu.

www.princip.cz/wms/download


Více viz…

Technickou specifikaci naleznete v letáku. Jakékoli dotazy směřujte na mail wms@princip.cz.

Další

Podporuje nás


Projekt: Vývoj rehabilitačních a diagnostických pomůcek pro neurologii využívající 3D analýzy pohybu

TA03011175

Náš projekt je od roku 2013 podporován Technologickou agenturou České republiky.

TAČR Logo
Nahoru
Správa