O co vlastně jde?

O co vlastně jde?


Náš osobní pohybový senzor umožňuje měření a záznam pohybu. Jeho použití je jednoduché, stačí jej připevnit ke sledovanému objektu: například ve formě náramku jej lze použít ke sledování pohybů ruky.


Obsahuje 3D akcelerometr, 3D gyroskop a 3D kompas. Dokáže bezdrátově komunikovat jak s jinými senzory, tak s počítačem.

Jedná se o inerciální pohybovou jednotku (IMU), tedy senzor měřící vlastní zrychlení a rotaci z nichž následně počítá změnu polohy. Výhodou tohoto přístupu je naprostá nezávislost na okolí. Nepotřebuje žádné majáky či satelity, funguje vždy a všude.

Číst dále

band4
Další

 

Vznik a vývoj

Senzor původně vznikl jako součást projektu Podpora rehabilitace a od té doby se stále vyvíjí. Momentálně existuje 4. generace senzoru. Vývoj senzoru dále pokračuje, průběžně inovujeme firmware senzoru a podpůrné aplikace a rozmýšlíme co vylepšit v páté generaci.

V úvodu této stránky můžete senzor WMS4 (senzor 4. generace) s páskem pro přichycení na zápěstí.

Co je uvnitř?

Jádrem senzoru je takzvaná kompletní inerciální jednotka (anglicky Inertial Measurement Unit – zkráceně IMU). Ta umožňuje sledovat změnu polohy senzoru. Senzor dále obsahuje paměť pro uložení naměřených dat, bezdrátové pojítko a baterii. Senzor je tak schopen pracovat samostatně, bez potřeby trvalého připojení k počítači nebo zdroji energie.

Použití

Senzor má velmi široké možnosti uplatnění. Typickým příkladem je sledování pohybů člověka. Může jít o jednoduché aplikace jako je krokoměr, měření doby, kterou člověk denně prosedí či proleží, ale i o komplexní úlohy vyžadující nasazení mnoha senzorů najednou.

Zpět
Správa